Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 14.08.2023 A A A
141 978 uczestniczek i uczestników 23. festiwalu mBank Nowe Horyzonty
Redakcja
Źródło: Nowe Horyzonty

Mozaika kina, emocji i doświadczeń ułożyła się w piękny wzór podczas 23. mBank Nowe Horyzonty. Tegorocznej edycji wydarzenia przyświecało hasło „kinoscalanie": wrocławski festiwal jest bowiem celebracją różnorodności – różnych spojrzeń, optyk i charakterów, które spajamy poprzez kino. Dziś możemy z przyjemnością ogłosić, że festiwalowa mozaika ma odzwierciedlenie także w znakomitej frekwencji.


W 23. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym mBank Nowe Horyzonty uczestniczyło łącznie 141 978 widzek i widzów. Dziękujemy za ogromne zaufanie, jakim obdarzyliście festiwalowy zespół!

 

W programie 23. mBank Nowe Horyzonty znalazło się 251 filmów. W ramach stacjonarnej części wydarzenia (20-30 lipca) zorganizowano ponad 600 seansów kinowych, a blisko połowa wszystkich tytułów była dostępna również na online'owej odsłonie festiwalu (20 lipca – 6 sierpnia).

 

Nie tylko kino tętniło życiem podczas tegorocznego mBank Nowe Horyzonty. Do programu trafił szereg innych wydarzeń: trzy wystawy, pięć koncertów oraz codzienne atrakcje w Podwórku festiwalowym.

 

Filmy można było oglądać na ekranach Kina Nowe Horyzonty, Dolnośląskiego Centrum Filmowego oraz w plenerze, dzięki Kinu na Rynku. Dodatkową atrakcją był specjalny pokaz Pieskiego popołudnia zorganizowany na statku płynącym po Odrze. We wszystkich wydarzeniach stacjonarnych wzięło udział 110 783 osób. To wzrost o 17% względem ubiegłego roku.

 

6 sierpnia zakończyła się wirtualna odsłona Nowych Horyzontów – w programie online znalazło się ponad 100 festiwalowych tytułów. Liczba pojedynczych odtworzeń filmów wyniosła 18 350. Przyjmując jednak, że przed ekranami komputerów i telewizorów w domach zasiadło więcej osób – finalna liczba jest znacznie większa. Mnożnik, z którego korzystają światowe festiwale w celu szacowania frekwencji online, wynosi 1,7. W takim przypadku tegoroczna frekwencja wirtualnej odsłony NH plasuje się na poziomie 31 195 odbiorczyń i odbiorców.

 

Na 24. Międzynarodowy Festiwal Filmowy mBank Nowe Horyzonty zapraszamy w dniach 18-28 lipca 2024 roku. Wcześniej spotkamy się na 10. odsłonie festiwalu Młode Horyzonty (dawniej Kino Dzieci; 30 września – 8 października) oraz na 14. American Film Festival (7-12 listopada). Przez cały rok zapraszamy do wrocławskiego Kina Nowe Horyzonty oraz online – na platformę Nowe Horyzonty VOD.

 

Źródło informacji: Nowe Horyzonty

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
POLECAMY TEMATY
SkyShowtime rozpoczyna produkcję własną w Polsce
Pierwszym lokalnym projektem realizowanym na zamówienie SkyShowtime ...
Czarne owce są wśród nas. I całkiem nieźle sobie radzą. Mastercard OFF CAMERA 2024
Od greckiej komedii „The Summer with Carmen”, przenoszącej ...
INSIDER_LOVE. Zakochajcie się w kinie jeszcze bardziej!
Kwiaty, czekoladki, romantyczna kolacja, a co powiecie na walentynkowy ...
Zakochaj się w Kamienicy. Luty pod znakiem miłości!
Przez cały miesiąc Teatr Kamienica w Warszawie celebruje MIŁOŚĆ! ...