Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 16.11.2023 A A A
Rozpoczyna się 17. Pięć Smaków!
Redakcja
Fot. Źródło: Materiały organizatora

Zarówno w kinach w Warszawie jak i online w całej Polsce rozpoczął się 17. Festiwal Filmowy Pięć Smaków! Przed nami 19 dni z najlepszym kinem azjatyckim ze wszystkich zakątków kontynentu!


17. edycja Festiwalu Filmowego Pięciu Smaków to 38 filmów w kinach Muranów i Kinoteka oraz 28 filmów online, dostępnych w całej Polsce. Ten zestaw to, jak zawsze, bogate spektrum gatunków i emocji. Od największego przeboju azjatyckich kin roku 2023 po skromne, ale mocne opowieści z indyjskiej prowincji; od śmiechu, przez wzruszenie i łzy, aż po przerażenie – tu każdy znajdzie coś dla siebie.

W tym roku, oprócz stałych punktów festiwalu, czyli konkursowej sekcji Nowe Kino Azji oraz Asian Cineramy, pełnej przebojów i odkryć tego sezonu, publiczność będzie miała okazję poznać, dotychczas mało eksplorowaną, różnorodność kinematografii indyjskiej. 17. Pięć Smaków to także portrety fascynujących bohaterek hongkońskiego kina oraz niepowtarzalna okazja, aby zanurzyć się w świecie odrestaurowanych arcydzieł Kinga Hu – mistrza kina wuxia.

 

Program festiwalu

 

Oficjalnie festiwal rozpocznie się projekcją delikatnej "Jesiennej sonaty" w reżyserii Mabel Cheung w Muranowie o 20:30. Równolegle wyświetlany będzie pełen zaskoczeń i dynamicznej akcji "Duch" Lee Hae-younga oraz dostępne wyłącznie w kinach "Hellaro" Abhisheka Shaha.

 

Pierwszą projekcją festiwalu będzie jednak majestatyczne arcydzieło "Dotyk Zen" Kinga Hu, wyświetlane już o 16:45 w Muranowie. O 18:00 w Kinotece widzowie zobaczą wietnamskie "Niech płonie" Buy Thac Chuyên oraz "Fale" – najnowszy film Naoko Ogigami, jednej z ulubionych reżyserek widowni Pięciu Smaków.

 

Karnety online

Przez cały czas trwania festiwalu zakupić można karnety online oraz pojedyncze dostępy do filmów.

 

Źródło: Materiały organizatora

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Polacy? Niemcy? Pragoci? Kim naprawdę są górale? Jakub Gierszał w roli nazistowskiego naukowca.
„Biała odwaga” trafi do polskich kin 8 marca. Film z całą ...
SkyShowtime rozpoczyna produkcję własną w Polsce
Pierwszym lokalnym projektem realizowanym na zamówienie SkyShowtime ...
Czarne owce są wśród nas. I całkiem nieźle sobie radzą. Mastercard OFF CAMERA 2024
Od greckiej komedii „The Summer with Carmen”, przenoszącej ...
INSIDER_LOVE. Zakochajcie się w kinie jeszcze bardziej!
Kwiaty, czekoladki, romantyczna kolacja, a co powiecie na walentynkowy ...