Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 26.10.2022 A A A
Zakończył się V Festiwal Komedii STOLICA
Redakcja
Kabaret "Pomoże" z Trójmiasta wygrał V Festiwal Komedii STOLICA w Warszawie | Fot. Materiał organizatora

Niezapomniane występy odbywające przy pełnych salach wypełnionych śmiechem, od którego niejednego uczestnika bolał brzuch, to najlepsze podsumowanie tegorocznego jubileuszowego V Festiwalu Komedii STOLICA. Wydarzenie odbyło się w dniach 20-23 października 2022 roku na warszawskim Ursynowie.


Pierwszego dnia na rozgrzewkę swój nowy program "Tylko śmiech nas oceni" zaprezentował Igor Kwiatkowski, który podczas ponad dwugodzinnego występu rozgrzał festiwalową publiczność do czerwoności. W kolejnych dniach temperatura występów już tylko rosła.

 

Następny dzień rozpoczął się od Wernisażu wystawy prac Edwarda Lutczyna, na której mogliśmy zobaczyć wybrane plakaty z całego okresu twórczości rysownika.

Podczas wieczoru Stand-upu wystąpili: Michu Bednarowicz, Paweł Śmigielski, Alex Niebrzegowski, Paweł Reszela i Wojtek Kamiński. Skład uzupełnili uczestnicy Open Mic`a, którzy nie odstępowali poziomem i żartem od pozostałych.

Ważnym wydarzeniem było przyznanie Pawłowi Reszeli tytułu "Dyrektora artystycznego dnia Stand-up Festiwalu Komedii STOLICA". To wyróżnienie za pięć lat wspólnej pracy i pełnienie roli prowadzącego oraz współgospodarza podczas festiwalowych występów standupowych.

 

Dzień przeglądowy rozpoczął się od przedstawienia dla dzieci zorganizowanego przez łódzką Grupę Po Omacku. Agata, Kasia i Emilia przygotowały interaktywne przedstawienie edukacyjne, podczas którego dzieci poznawały teatr od kuchni. Wieczorem odbył się przegląd z udziałem kabaretów: PKS (Lublin), Nibykaberet (Kraków), Kwiatkowski i Bank (Kraków) oraz "Pomoże" (Trójmiasto). Decyzją jury w osobach publiczności zdecydowanie wygrał kabaret "Pomoże". Liczymy, że tą utalentowaną trójkę artystów, tradycyjnie zobaczymy w przyszłym roku w roli laureata festiwalu.

Na zakończenie zaprezentował się laureat z 2021 roku czyli kabaret Demakijaż z Torunia. Trzy piękne, inteligentne i spostrzegawcze kobiety, mistrzynie kobiecego poczucia humoru i zaskakujących skeczy zaprezentowały swój nowy program nazwany "Cztery".

Wcześniej miało miejsce jeszcze jedno wydarzenie tj. warsztaty komedii z elementami improwizacji, które są już stałym punktem festiwalowego programu. Realizowane od 4 lat przyciągają coraz większą grupę chętnych. W tym roku warsztaty poprowadzą Paweł Reszela i Alex Niebrzegowski - dwaj stand-uperzy z przeszłością w innych formach scenicznych.

 

Ostatni dzień festiwalu rozpoczął Edward Lutczyn ze swoimi "Bitwami komiksowymi" dla najmłodszych. Na finał wystąpił kabaret Paranienormalni z nowym programem "Bez znieczulenia". Obok Michała Paszczyka i Roberta Motyki na scenie gościnie pojawił się Jarosław Pająk - komik i kabareciarz z grupy Weźrzesz. Jak przystało na gwiazdę wieczoru i całego festiwalu Paranienormalni ponownie zaczarowali publiczność, bawiąc, śmiesząc i… zostawiając widzów w wyśmienitych humorach do następnego roku.

 

Jubileusz to wyjątkowe wydarzenie i nie mogło być inaczej także tym razem. Organizatorzy przewidzieli dla wspaniałej festiwalowej publiczności poczęstunek w postaci tortu, którego można było skosztować każdego dnia.

 

Organizatorem festiwalu był Dzielnicowy Ośrodek Kultury URSYNÓW w Warszawie. Sponsorzy: Samorząd Województwa Mazowieckiego "Mazowsze - Serce Polski", Avon, Militaria.pl, Hotel Archer. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły redakcje Halo Ursynów oraz Kulturownia.pl

 

Do zobaczenia za rok.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
O sztuce i naturze inaczej – nowy festiwal teatrów tańca (już za miesiąc w Warszawie)
Stowarzyszenie Artystyczne Po:ruszeni zaprasza wszystkich miłośników ...
VI Festiwal Komedii STOLICA
Już 12 października 2023 r. rozpocznie się VI edycja warszawskiego ...
XIX Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania 2023
„Korzenie tańca” będą hasłem tegorocznego XIX Międzynarodowego ...
V jubileuszowy Festiwal Komedii STOLICA
Wielkimi krokami i w radosnych podskokach zbliża się czas pełny ...