Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Spektakl: Gdzie ty, gdzie ja?
A A A
Data imprezy: 05.02.2023 | Miasto: WarszawaAutor: Dom Kultury Zacisze

5 lutego 2023, godz.18.00.

Bezpłatne wejściówki. Zapisy telefoniczne od 30.01.23.

Spektakl dla widzów 16+

Ludzie na rozdrożu. Ludzie szukający sensu życia. Ludzie, którzy nie pasują do świata. Ludzie, którzy są smutni albo tacy, którym wydaje się, że są smutni, bo stracili kontakt z sobą. Ludzi wciągnięci przez współczesne życie w tryby kapitalizmu wypełniają pokornie swoją rolę czasem do całkowitego wyczerpania, wypalenia… Aż nagle ktoś chce, próbuje zmienić zasady gry - wstrząsnąć sobą, wstrząsnąć tym drugim, zawrócić nurt rzeki, spróbować czegoś innego.

Nasi bohaterowie przeglądają się jak w zwierciadle w oczach swoich bliskich, wzywają ich na pomoc, wzywają ich do zmiany… Czy przyjaciółki zainspirują się nawzajem do lepszego życia czy nadal będą się pogrążać w autodestrukcyjnym tańcu? Czy kochankowie wrócą do siebie, by budować relację w oparciu o szczerość? Czy aktywista - amant jest w stanie wznieść się ponad przygodne romanse i pracować na rzecz autentycznej zmiany świata?

A co jeśli udałoby się uciec w świat fantazji? Epicko „dać nogę” do świata dziecięcych marzeń… Czy świat fantazji jest ratunkiem, ucieczką? Czy ucieczka się uda?... Czy jest w ogóle możliwa?... a może to kolejna pułapka?

„Gdzie ty, gdzie ja?” to pokaz scen warsztatowych, powiązanych w formę spektaklu, w których występują uczestnicy Weekendowej Szkoły Aktorskiej dla Dorosłych (WSAD). Podczas semestralnych warsztatów uczestnicy pracowali nad wybranymi scenami, aby powołać do bycia pełnokrwiste postaci sceniczne. Poruszana w spektaklu problematyka jest bliska współczesnym dylematom egzystencjalnym, potraktowana jest w sposób poważny, ale często z dobrodusznym puszczeniem oka, by naszych słabości nie traktować zbyt surowo…

Prowadzenie warsztatów, reżyseria, opracowanie muzyczne: Ewa Małecki


Kontakt z organizatorami:

Dom Kultury "ZACISZE"
w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy
ul. Blokowa 1, 03-641 Warszawa

tel.: 22 679 84 69, 22 743 87 10

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy