Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 29.06.2022 A A A
Sezon letni w galeriach Mazowieckiego Instytutu Kultury
Redakcja
Źródło: Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie

Wszystkich, którzy spędzają letnie miesiące w stolicy zapraszamy do odwiedzenia czterech Galerii Mazowieckiego Instytutu Kultury. Galeria Foksal, Galeria XX1, Galeria Test i Galeria Elektor, to dla miłośników sztuki współczesnej obowiązkowe punkty na mapie miasta.


Galeria Elektor, do 29 lipca prezentuje aktualnie wystawę Moniki Malewskiej Odnawianie znaczeń: fantazmaty i smakołyki, która została otwarta w ramach tegorocznej edycji festiwalu PERSONA – rok Marii Janion.

Galeria XX1. Tu od 22 lipca do 19 sierpnia oglądać można wystawę w ramach Festiwalu Sztuk Wizualnych Relacje. Projekt prezentuje współczesną sztukę interaktywną, immersyjną i koncentrującą się na temacie szeroko rozumianej relacyjności.

Spacerującym w okolicach Pl. Konstytucji polecamy Galerię Test. Od 30 czerwca do 22 lipca na odwiedzających czeka wystawa: Jan Rylke Ogrody. Na obrazach artysta odwołał się do motywów zaczerpniętych z istniejących, historycznych ogrodów, zaś do „wizerunku ogrodu, pokazującego dominujący w danym okresie wygląd pożądanego otoczenia, dodał współczesny ogrodowi, rzeźbiarski wizerunek człowieka, który pozwala na określenie jego miejsca w tak zorganizowanym świecie".

4 sierpnia W Galerii Test rusza natomiast projekt RYSZARDA PASIKOWSKIEGO W kontakcie / In Touch. Oprócz walorów artystycznych, wpisuje się on także w społeczny kontekst okresu pandemii koronawirusa i niejako z nią koresponduje. Na projekt składa się cykl abstrakcyjnych obrazów oraz zapis fragmentów telefonicznych rozmów z sześcioletnią wnuczką Klarą – o sztuce i codzienności, widzianych z perspektywy dziecka.

Galeria Foksal przy ul. Foksal 1/4 do 20 sierpnia prezentuje wystawę Szymona Szewczyka Łzy w moich oczach.. Na wystawie zobaczyć można zespół obiektów zrealizowanych w technice intarsji z masy polimerowej, którą artysta stosuje w swojej praktyce od wielu lat. Intarsje przedstawiać będą tańczące postacie, ciała w ruchu, których figury przywodzić mogą na myśl religijne bądź szamańskie rytuały.

 

Źródło: Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
"Wyprawa przez Lemmenjoki – największy park narodowy Europy"
Muzeum Podróżników im Tony‘go Halika, oddział Muzeum Okręgowego ...
Zaskakujące arte-fakty jednego z największych dzieł sztuki na świecie
Arcydzieło światowej sztuki, jedno z najwspanialszych dzieł ...
Bez obiektywu. Festiwal fotografii otworkowej w śląskich galeriach
Na przełomie października i listopada Śląskiem zawładnie ...
PGE Mecenasem Edukacji Zamku Królewskiego w Warszawie oraz Partnerem wystawy „Nowosielski”
PGE Polska Grupa Energetyczna została mecenasem Edukacji Zamku ...