Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 15.10.2021 A A A
Festiwal Komedii STOLICA 2021
Redakcja

Po raz czwarty na Ursynowie odbędzie się Festiwal Komedii STOLICA, jedyne tego typu wydarzenie w Warszawie i jedno z niewielu, które ostały się w Polsce. Festiwal zaplanowano na dni 21-24 października 2021 r., a występy odbędą się na scenie Dzielnicowego Ośrodka Kultury URSYNÓW przy ul. Kajakowej 12B.


Co w tym roku wydarzy się na STOLICY? Program jest zróżnicowany i zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Znalazły się w nim przedstawienia kabaretowe i teatru komedii, występy komików na scenie stand-up, wydarzenia dla dzieci oraz poligon kabaretowy. Tak w skrócie, a teraz konkretnie.

 

Pierwszego dnia, co jest już tradycją, Festiwal otwiera występ teatru komedii, w tym roku będzie to Grupa Teatralna Kapslok z przedstawieniem "Sceny z życia". Następnego dnia (w piątek) od godziny 19 na scenie stawią się komicy, którzy zgłosili się do udziału w Open MIC i będą mieli okazję zaprezentować swoje żarty. Wieczór poprowadzi Paweł Reszela (jego udział to też już niepisana tradycja Festiwalu), a na finał na scenie pojawi się Kuba Dąbrowski - laureat ubiegłorocznego Turnieju Stand-up.

 

Bogato zapowiada się sobotni dzień festiwalowy. Rano organizatorzy zaplanowali przedstawienie dla dzieci w wykonaniu Grupy "Po Omacku", a po południu przegląd kabaretów. W tym roku do udziału w nim zaproszono trzy grupy kabaretowe, w których występują same kobiety. To chyba pierwsza i możliwe że ostatnia taka sytuacja, na jakimkolwiek Festiwalu, która do tej pory miała miejsce. Wystąpią kabarety: Demakijaż, A jak i Po Omacku. Jurorem przeglądu będzie publiczność, która swoimi głosami przyzna nagrodę główną w postaci 1000 zł. Na zakończenie wieczoru wystąpi Kwiatkowski i Bank - grupa muzyczno-satyryczna, która wygrała przegląd w Warszawie w 2020 roku. Na sobotę zaplanowano także warsztaty komediowe z elementami improwizacji, które poprowadzą wspólnie Paweł Reszela oraz Alex Niebrzegowski.

 

Wieczór finałowy Festiwalu (niedziela) to kolejne wyjątkowe wydarzenie. Na scenie odbędzie się Poligon Kabaretowy z udziałem kabaretów: Czołówka Piekła (zwycięzca ostatniej w historii PAKI) i Kałasznikof oraz Antonii Gorgoń Grucha. Poligon poprowadzi Jarek Marek Sobański. Podczas wieczoru artyści zaprezentują nowe skecze, piosenki i improwizacje. Warto tutaj wspomnieć, że festiwalowy Poligon Kabaretowy ma także wyjątkowego sponsora. To sklep internetowy Militaria.pl, w którym można kupić sprzęt niezbędny do przetrwania każdego poligonu, nie tylko komediowego.

 

Festiwal Komedii STOLICA organizowany jest przez Dzielnicowy Ośrodek Kultury URSYNÓW przy współpracy z Tomaszem Łukaszewskim - wieloletnim organizatorem festiwali kabaretowych w różnych miejscach w Polsce. W tym roku patronat medialnym nad wydarzeniem objęły redakcje: Radio Kampus, Halo Ursynów i Kulturownia.pl. Partnerem imprezy jest portal biletyna.pl, na którym można jeszcze kupić bilety na poszczególne dni Festiwalu Komedii STOLICA.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
XIX Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania 2023
„Korzenie tańca” będą hasłem tegorocznego XIX Międzynarodowego ...
Zakończył się V Festiwal Komedii STOLICA
Niezapomniane występy odbywające przy pełnych salach wypełnionych ...
V jubileuszowy Festiwal Komedii STOLICA
Wielkimi krokami i w radosnych podskokach zbliża się czas pełny ...
Demakijaż wygrywa STOLICĘ na Ursynowie
Opadł już kurz po 4 edycji Festiwalu Komedii STOLICA. Cztery ...